Skip to Content
3 iespējamie bojājumi no pārmērīga mitruma mājās

Pārmērīga mitruma iekštelpās sekas

Pārmērīgs mitrums var radīt negatīvas sekas jums un jūsu mājām.

Pastāvīgi augstam mitrumam var būt daudzas negatīvas sekas. Jūs varētu domāt, ka pārmērīgs iekštelpu mitrums ir problēma, par kuru nav vērts uztraukties, taču patiesība ir tāda, ka augsts mitruma līmenis mājās var novest pie dažiem nopietniem bojājumiem..

1. Īpašuma bojājumi

Telpas ar augstu mitruma līmeni, piemēram, vannas istabas, virtuves un pagrabstāvi, ir visticamākās vietas, kas varētu tikt bojātas no pārmērīga mitruma. Mazas telpas, piemēram, ģērbtuves, pieliekamie un atvilktnes, bieži ir nepietiekami ventilētas. Tādēļ mitrums šajās mazajās telpās var palielināties, un tajās esošās lietas, piemēram, pārtika un apģērbi, var kļūt par mitruma upuriem. Citas augsta mitruma sekas ir kondensācija uz logiem. Šis liekais ūdens var iekļūt loga rāmī un var radīt arī melno pelējumu zonā starp loga rāmi un sienu.

Pelējums ir viens no visparastākajiem bojājumiem dēļ pārmērīga mitruma mājās.

2. Ietekme uz veselību

Telpās ar augstu mitrumu pelējums un miltrasa aug ātri. Tas ne tikai bojā jūsu mājas, bet arī izraisa alerģisko slimību attīstību. Parastie simptomi var būt ādas kairinājums un elpceļu infekcijas. Mitra vide var pievilināt putekļu ērcītes, kas var pastiprināt alerģiskās slimības.

3. Ietekme uz psiholoģisko un fizisko labklājību

Mūsu temperatūras uztvere ir cieši saistīta ar mitruma līmeni. Mūsu maņas tiecas nepareizi izvērtēt telpas temperatūru, ja relatīvais mitrums ir ļoti augsts vai gaisā ir vairāk mitruma nekā parasti. Cilvēki bieži jūtas daudz siltāk vai aukstāk nekā temperatūra ir faktiski.

Ja jūs esat kāda no šiem bojājumiem upuris, nevilcinieties mājās nolikt mitruma absorbentu, kas palīdzēs noregulēt mitrumu pareizā un komfortablā līmenī.

Ja jūs ciešat no pārmērīga mitruma savā pagrabstāvā, jūs varat tur novietot mitruma absorbentu, lai novērstu bojājumus.

Jūs varētu interesēt arī