Skip to Content
5 pazīmes, ka jūsu mājas cieš no pārmērīga iekštelpu mitruma

Tipiskās vietas, kur jūsu mājās parādās mitruma sekas

Vai jūsu mājas cieš no pārmērīga iekštelpu mitruma?

Kādreiz brīnāties, kas tā ir par pelējuma smaku jūsu vannas istabā vai kas ir tie melnie punkti uz jūsu virtuves sienas? Ir ļoti ticams, ka mitruma līmenis jūsu iekštelpās ir pārāk augsts. Uzziniet kādas ir visparastākās pazīmes, ka jūsu mājas cieš no pārmērīgi augsta mitruma, un kādas ir tipiskās vietas, kur mitruma sekas parādās.

1. Kondensācija uz logiem

Pelējums attīstās kā pārmērīga mitruma iekštelpās sekas, un tas bieži notiek mitrās zonās. Tāpēc tam ir tendence lielā mērā augt ap logiem. Kad auksts gaiss saskaras ar logiem, sāksies kondensācija, un tā notiks uz loga virsmas. Ūdens var notecēt uz loga rāmja un tā rezultātā, pelējums var augt zonā, kur loga rāmis saskaras ar sienu.

2. Bojājumi uz sienām un griestiem

Saplaisājusi un atlobījusies krāsa, uzbriedušas tapetes vai krāsa ir pazīmes, ka jums varētu būt problēmas ar mitrumu, jo uz sienas vai griestiem ir pārāk daudz mitruma. Nelielu pelējuma daudzumu augšanas sākumu var atklāt arī, paskatoties no tuva attāluma. Pelējums var būt ļoti viltīgs, jo tas var augt zem tapetēm un pat cauri izolācijai.

Atlobījusies krāsa vai uzbriedušas tapetes ir pazīmes, ka jūsu mājas var ciest no pārmērīga iekštelpu mitruma.

3. Pelējums un pelējuma smaka uz mēbelēm

Mēbeles nevajadzētu likt tuvu sienām, jo tas samazina gaisa cirkulāciju un rada kondensāciju. Kad jūs pieskarieties mēbelēm, pelējums no sienām var pārvietoties uz guļvietām un radīt nepatīkamo pelējuma smaku. Arī koka mēbeles veicina pelējuma augšanu, jo tās absorbē mitrumu, ko rada iekštelpu mitrums.

4. Kondensācija uz logiem

Ja tādās mazās telpās kā vannas istabas un virtuves ir nepietiekama ventilācija, ir ticams, ka pieaugs iekštelpu mitrums. Šis pārliecīgais mitruma daudzums var veidot pelējumu dušas telpā un pelējumu uz virtuvē glabātās pārtikas. 

Ja jūs esat kāda no šiem bojājumiem upuris, nevilcinieties mājās nolikt mitruma absorbentu, kas palīdzēs noregulēt mitrumu pareizā un komfortablā līmenī.

Vannas istabas bieži ir vismitrākās telpas jūsu mājās. Mitruma absorbents var palīdzēt tur kontrolēt pārmērīgo mitrumu.

5. Pelējums apsildes, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmās

Iespējams, ka gaisa kondicionēšanas sistēmas ir vieta, kur meklēt pelējumu. Ir ticams, ka pelējuma kolonijas veidosies ap ieplūdes atverēm vai gaisa filtrā, un tas var izplatīties pa sistēmu un nonākt katrā telpā.

Vai esat atpazinuši jebkādu no šīm pazīmēm un jūs esat norūpējušies, ka mitrums mājās ir pārāk augsts? Mitruma absorbents varētu būt labs risinājums, lai palīdzētu nepieļaut vai novērstu mitruma problēmas. Mitruma absorbents palīdzēs samazināt pārmērīgo mitrumu iekštelpās.

Jūs varētu interesēt arī