Skip to Content
Tuvojas augsta mitruma sezona: padomi kā kontrolēt mitrumu mājās

Padomi kā augsta mitruma laika apstākļos tikt galā ar mitrumu un dažām tā sekām.

Kontrolējiet mitrumu mājās augsta mitruma sezonas laikā.

Cilvēki bieži tiecas raksturot ziemas gaisu kā „sausu” un „asu”, kamēr vasaras gaiss liekas vairāk „smags” un „lipīgs”. Šīs, sentimentālās izjūtas saistās ar gaisu dēļ atšķirīgā mitruma daudzuma, ko tas satur. Tomēr, ziema ir laiks, kad no pārmērīga mitruma mājās visbiežāk rodas sliktās sekas. Pareizs mitrums jūsu mājās varētu padarīt klimatu patīkamāku un veselīgāku jums un ģimenei. Šeit ir trīs padomi kā nodrošināt vislabāko iespējamo mitruma kontroli jūsu mājās.

1. Palieliniet ventilāciju

Problēmas ar pārmērīgo mitrumu ziemas laikā visnopietnākās ir auksta klimata zonā, jo ēkas ir noblīvētas, lai samazinātu siltuma zudumus. Ventilācijas palielināšana ar fēnu vai gaisa plūsmas kondicionieri var palīdzēt. Veiciet pilnīgu jūsu mājas vēdināšanu, atverot logus apmēram uz 5 - 10 minūtēm rītā un vakarā, lai aizvietotu mitro telpu gaisu ar auksto un sauso āra gaisu.

2. Pievērsiet uzmanību produktu uzglabāšanai

Pārāk augsta mitruma gadījumā, kas ir ārpus optimālā relatīvā gaisa mitruma intervāla no 50 līdz 60 %, var pieaugt draudi veselībai un palielināties saslimšanu skaits. Galvenokārt tas notiek dēļ pelējuma mājas iekšpusē. Lai kontrolētu mitrumu, divreiz padomājiet, kur jūs uzglabājiet tūrisma aprīkojumu, lietussargu vai lietusmēteli. Pareizajos apstākļos pelējums var izaugt divās dienās. Šī iemesla dēļ mēģiniet izvairīties no savu lietu žāvēšanas telpās, lai nepieļautu smaku un mitruma attīstību, it īpaši, mazās telpās.

3. Nedaudz mainiet savus ikdienas paradumus

Lietderīgs padoms, lai kontrolētu mitrumu, ir nedaudz mainīt savus ikdienas paradumus. Piemēram, vāku uzlikšana uz katliem ēdiena gatavošanas laikā un nosūces ventilācijas izmantošana, var būt lietderīga rīcība pret pārmērīgu mitrumu virtuvē. Arī dušas izmantošanas laika un ūdens temperatūras samazināšana palīdzēs pret pārmērīga mitruma uzkrāšanos vannas istabā. Pēdējie, bet ne mazāk svarīgi, pasākumi ir neizmantot maksimālu tvaika padevi gludināšanas laikā un izvairīties no veļas žāvēšanas telpās. Šādas mājsaimniecības darbības rada daudz mitruma, kas bez pareizas ventilācijas, tiks iesprostots jūsu telpās.

Slapjas veļas žāvēšana jūsu telpās palielina mitrumu un var radīt nepatīkamu smaku iekštelpās.

4. Novietojiet mitruma absorbentu

Lai ziemas laikā palīdzētu kontrolēt mitrumu, apsveriet izmantot mitruma absorbentu. Šī ierīce palīdzēs samazināt pārmērīgo iekštelpu mitrumu un palīdzēs jums sasniegt pareizo mitruma līmeni mitrās telpās, piemēram, vannas istabā vai pagrabstāvā.

Pagrabstāvus ir daudz grūtāk vēdināt un tie bieži cieš no pārmērīga mitruma. Mitruma absorbents var palīdzēt kontrolēt mitrumu pagrabstāvā.

Kad sākas ziema, atcerieties šos noderīgos padomus, lai kontrolētu pārmērīgo mitrumu mājās.

Jūs varētu interesēt arī