Skip to Content
Noskaidrojiet nevainojamo mitruma līmeni priekš savām mājām

Mitrums ir svarīgs jūsu labklājībai.

Kāds ir nevainojams mitruma līmenis jūsu mājās?

Ir svarīgi apzināties ideālo telpas temperatūru un vēlamo mitruma līmeni savās mājās, lai izvairītos no problēmām mājsaimniecībā un ģimenes veselībā. Pārāk augsts vai zems mitruma līmenis jūsu mājās var negatīvi ietekmēt jūsu veselību.

Temperatūra un mitruma daudzums ir pamats relatīvā mitruma mērīšanai gaisā. Parasti to nosaka intervālā no 0 līdz 100, un nulle nozīmē, ka gaisā mitruma nav. Lai gan iekštelpu temperatūra un relatīvais mitrums bieži ir individuāla izvēle, pētnieki ir noskaidrojuši, ka vidējais mitruma līmenis iekštelpās parasti ir intervālā no 50 līdz 60 procenti ar vēlamo temperatūru robežās no 19°C līdz 24°C. Mitruma līmenis būs atkarīgs ne tikai no laika apstākļiem un atrašanās vietas, bet arī no dažādam mājās veiktajām darbībām, piemēram, ēdiena gatavošanas, gludināšanas, iešanas vannā, tīrīšanas vai izmazgātā apģērba žāvēšanas.

Augsts mitruma līmenis norāda, ka jūsu mājās ir pārāk mitrs, un pastāv jūsu mājsaimniecības bojājumu risks, kas var novest pat pie dārgiem remontdarbiem. Jūsu mājas virsmu vizuāla pārbaude ir viens no vienkāršākajiem veidiem, lai konstatētu mitrumu. Kondensācija uz logiem ir viegli redzama, un to var ieraudzīt visur, piemēram, vannas istabā, virtuvē un jebkurās vietās, kur ir stikla virsmas. Cita augsta mitruma pazīme ir mitri traipi, pelējums, atlobījušās tapetes un krāsa. Iespējams, jūs jutīsiet pelējuma smaku uz līdzīgām virsmām. Visbeidzot, pievērsiet uzmanību savas ģimenes locekļiem ar alerģijām, jo augstam mitruma līmenim ir tendence saasināt alerģiskas reakcijas.

Pārāk zems mitruma līmenis arī var radīt sekas. Pārāk zems mitruma līmenis nozīmē mitruma trūkumu, kas parasti visbiežāk notiek zemākā temperatūrā, un gaiss jūsu mājās ir sauss tādēļ, ka auksts gaiss var saturēt mazāk ūdens tvaika. Dažas, acīmredzamas pazīmes ir sausas lūpas, ādas nieze un kņudēšana kaklā.

Mitruma absorbents var palīdzēt jums sasniegt pareizu mitruma līmeni jūsu dzīvojamā istabā.

Kā mēs redzam, relatīvais mitrums var mainīties atkarībā no vairākiem cēloņiem. Gan pārāk augsts, gan arī pārāk zems mitrums var radīt sekas un problēmas jūsu ģimenei un mājām, un ir svarīgi to paturēt redzeslokā un kontrolēt, kad vien tas iespējams. Ja jūs neesat pārliecināti, kā sasniegt pareizu mitruma līmeni jūsu mājās, ļaujiet mitruma absorbentiem jums palīdzēt. Tas samazinās pārmērīgo mitrumu un padarīs jūsu mājas vidi pievilcīgāku.

Jūs varētu interesēt arī