Skip to Content
4 tipiskas mitruma problēmu pazīmes: melnais pelējums ir tikai viena no tām

Izskatot to tipiskās pazīmes, uzziniet vai jūsu mājās ir mitruma problēmas.

Melnais pelējums, miltrasa un citas sēnītes ir dažas no augsta mitruma sekām.

Cilvēki vienmēr nav pārliecināti par faktu, ka tiem mājās ir mitruma problēmas. Zemāk jūs varat atrast 4 tipiskās šo problēmu pazīmes, kas var palīdzēt jums noteikt problēmas savās mājās.

1. Pelējums un miltrasa uz sienas

Vannas istabās, kam nav pietiekama ventilācija, kas nosūc uz augšu ejošo tvaiku, bieži ir problēmas ar melno pelējumu uz griestiem, stūros vai uz sienām. Šīs sekas ir saistītas ar pārāk lielu mitruma klātbūtni mazā telpā. Mitruma absorbenta uzstādīšana šajās telpās var mums palīdzēt, jo tas samazinās mitruma daudzumu un bojājumus, ko tas var izraisīt.

Melnais pelējums var rasties mitrās telpās, kur ir augsts mitrums.

2. Pelējuma smaka un personīgais diskomforts

Pelējums jūsu mājās ne tikai atstāj neglītas pēdas uz sienām, griestiem un mēbelēm, bet tam var būt arī negatīva ietekme uz jūsu personīgo komfortu. Pelējums var radīt jūsu telpās pelējuma smaku un dažreiz novest pie deguma aizlikuma, kakla iekaisuma, klepus vai šķaudīšanas. Ja jūs izjūtat vienu vai vairākas no šīm problēmām, tā var būt viena no pazīmēm, ka jūsu mājās ir pelējums kā pārmērīga iekštelpu mitruma sekas.

 

3. Kondensācija uz vai ap logiem un sienām

Ja intensīvs mitrums saskaras ar aukstu virsmu, piemēram, logu ziemā, gaisa atdzišana izraisīs mitruma kondensāciju. Kondensāts, kas izskatās kā migla, veidosies uz logu iekšpuses.

4. Nolobījusies krāsa un tapetes

Ja jums ir sajūta, ka tapetes uz sienām jūs atjaunojat biežāk nekā vajadzētu, iespējams, ka jums ir mitruma problēma. Pārmērīgais mitrums neļauj tapetēm pareizi pielipt pie sienām. Tas var likt sienas krāsojumam lobīties vai uzpūsties.

Ja jūs atpazīstat vienu vai vairākus no šiem simptomiem, tad, iespējams, jūsu mājas cieš no augsta mitruma. Bet nekrītiet panikā, jo pārmērīgo mitrumu var samazināt ar mitruma absorbentu. Novietojiet to telpās, kas ir mazāk aizsargātas no augsta mitruma sekām.

Jūs varētu interesēt arī