Skip to Content
Tuvojas ziema: 4 veidi kā cīnīties ar pārmērīgo mitrumu mājās

Uzvariet pārmērīgo mitrumu mājās: ziema tuvojas!

Mitrums ziemā var būt problēma.

Ziemas laiks nāk ar lietu un aukstumu. Mēģinot apturēt aukstumu no iekļūšanas telpās, šodienas ēkas ir būvētas tā, lai būtu energoefektīvas un izolētas. Bez dabiskas ventilācijas, jo āra gaiss nespēj nonākt telpās, pārmērīgais mitrums viegli var tik iesprostots mājās. Ko jums vajadzētu darīt, lai kontrolētu mitrumu mājās ziemas laikā?

1. Kontrolējiet mitruma avotus

Izvadiet visu gāzes degļu un apģērbu žāvētāju izplūdes ārpus telpām, lai nodrošinātu, ka siltais un ļoti mitrais gaiss, kas izplūst no iekārtām, nepievienojas jau tā esošajam ļoti mitrajam gaisam mājas iekšpusē. Lai nepieļautu kondensāciju, izmantojiet virtuves un vannas istabas nosūces ventilāciju.

2. Ziemā vēdiniet

Auksts ziemas gaiss satur mazāk ūdens, un tāpēc tas ir mazāk mitrs. Kad šis gaiss spēj nonākt ēkas iekšpusē, tas samazinās mitrumu. Tas jau notiek vecākās ēkās, bet jaunās vai renovētās ēkās, lai uzturētu gaisa cirkulāciju un radītu pareizu iekštelpu mitruma līmeni, ir jāveido ventilācijas lūkas vai regulāri ir jāatver logi un durvis

Regulāra ventilācija palīdzēs sasniegt pareizo iekštelpu mitruma līmeni.

3. Uzsildiet to

Trešais veids kā kontrolēt mitrumu ir paaugstināt iekštelpu temperatūru. Mājās uzsildīšana ar centrālās apkures radiatoriem vai krāsni, samazinās relatīvo mitrumu, jo augstākas temperatūras gaiss var saturēt vairāk ūdens. Šīs darbības līdzsvaros pārmērīgo mitrumu gaisā, ko galvenokārt rada mūsdienu dzīvesveids.

4. Novietojiet mitruma absorbentu

Apsveriet mitruma absorbenta novietošanu savās mājās, lai palīdzētu likvidēt pārmērīgo mitrumu un radītu komfortablu klimatu katrā telpā.

Jūs varat sasniegt pareizo mitruma līmeni savā guļamistabā, novietojot mitruma absorbentu.

Ja jūs dzīvojat jaunās un pilnīgi izolētās mājās, paturiet prātā šos padomus, un mitruma problēmas vairs neradīsies.

Jūs varētu interesēt arī