Skip to Content
5 cēloņi, kādēļ jūsu mājas cieš no pārmērīga mitruma

Atklājiet, kas izraisa mitrumu jūsu mājas iekšpusē.

Kas izraisa mitrumu?

Jūs varat pajautāt sev, kādēļ jūsu mājas cieš no pārmērīga mitruma. Šim faktam nav tikai viens izskaidrojums. Ir daudzi faktori, kas var novest pie augsta mitruma līmeņa mājās. Bet tieši kādēļ jūsu mājas cieš no tā? Kas izraisa mitrumu?

1. Iesūkšanās cauri porām sienā

Sīkas plaisas mūsu māju sienās ļauj ūdenim viegli iesūkties, un tas izraisa mitrumu iekštelpās. Īpaši tas notiek mitros laika apstākļos, jo ūdens parasti pārvietojas no siltām un mitrām zonām uz aukstākām un sausākām vietām.

2. Kapilaritāte slikti uzbūvētu pamatu dēļ

Parastajās sauso sienu konstrukcijās 28 % no gaisa, kas ir spiedienam pakļautā telpā, izplūst no tās tiešu caur sienām. Ja ēkas pamata sienas ir pastāvīgā saskarē ar ūdeni, mitrums var iespiesties sienās un pacelties līdz 1,5 metru augstumam.

3. Ūdensvada sūce

Lieka ūdens klātbūtne var izraisīt augstu mitrumu. Piemēram, pilošs krāns var ietekmēt mitruma līmeni mājas iekšienē. Turklāt, ūdens, kas sūcas no veļas vai trauku mazgājamās mašīnas, rada līdzīgu, negatīvu iedarbību un ir arī viens no cēloņiem, kas izraisa pelējumu.

4. Ūdens tvaika kondensācija

Mitruma pakāpe ir atkarīga no temperatūras starpības telpu iekšpusē un ārpusē. Kombinācijā ar sliktu gaisa cirkulāciju, temperatūras starpība negatīvi ietekmē mitruma līmeni, kas var novest pie sīku ūdens pilieniņu kondensēšanās uz sienām vai logiem.

5. Ikdienas mājsaimniecības darbības

Parasta 3 cilvēku ģimene vidēji rada vairāk kā 12 litrus ūdens tvaika dienā. Iešana vannā, dušas izmantošana, ēdiena gatavošana un apģērba žāvēšana ir darbību piemēri, kas var izraisīt mitrumu.

Dušas izmantošana ir viena no cilvēku darbībām, kas palielina mitrumu mājās.

Tagad, kad jūs zināt kas izraisa mitrumu, jūs varat sev palīdzēt novērst pārmērīga mitruma veidošanos savās mājās. Dažas problēmas rada nepieciešamību veikt mājās remontus, bet citas var viegli un efektīvi atrisināt ar mitruma absorbentu, kas var novērst pārmērīgo mājas mitrumu.

Jūs varētu interesēt arī