Skip to Content
Palīdziet uzturēt savas mājas bez kondensācijas un izvairieties no tās sekām

Kondensācija var bojāt jūsu namīpašumu.

Kas ir kondensācija un kas to izraisa?

Vai esat pamanījuši, ka logi ir nosvīduši? Vai jūsu mājas sienas liekas slapjas uz tausti? Tā ir kondensācija, kas var ietekmēt jūsu māju vērtīgās daļas.

Kondensācijas rezultāts parādās aukstā laikā, ja mājas iekšpusē ir pārāk liels mitrums vai tad, ja siltais gaiss saduras ar aukstām virsmām. Kad siltais gaiss nonāk saskarē ar aukstu virsmu, tas ātri atdziest un izdala ūdeni, pārvēršot to šķidruma pilieniņos. Šāda veida kondensācija var notikt jūsu mājās.

Kondensācija ir nepatīkama: tā galvenokārt parādās uz logiem un var bloķēt skatu uz āru vai piesalt pie stikla. Šīs virsmas palīdz augstam mitrumam vieglāk kondensēties. Piemēram, kondensācija uz loga, ir pārmērīga mitruma jūsu mājās vai augstas temperatūru starpības starp iekšpusi un ārpusi rezultāts. Nosvīduši logi un durvju stikla daļas arī ir simptomi, ka mitrums var bojāt jūsu īpašumu. Visparastākās sekas ir melnais pelējums, kas aug uz griestiem, sienām, logu rāmjiem, aizkariem, bufetēm un stūriem, kur ir neliela gaisa apmaiņa vai tās nav vispār. Visbeidzot, citas sekas var būt nolobījusies krāsa vai tapetes, mitrums uz pagrabstāva sienām un grīdas.

Kā palīdzēt nepieļaut kondensāciju?
Dienas laikā, ejot vannā, gatavojot ēdienu, žāvējot drēbes un elpojot, katrs cilvēks radīs apmēram 4 litrus ūdens dienā. Ja šis mitrums paliek iesprostots telpas iekšpusē, tas sūcas cauri sienām vai parasti nopil uz grīdas vietā, kur tas iesprostots, un sāk uzkrāties. Tas var arī uzkrāties tādās apkārtesošajās virsmās kā griesti, logu apakšdaļa un mēbeles.

Nepieļaujiet kondensāciju uz logiem ar mitruma absorbentu.

Tad kā nepieļaut kondensāciju?

Tas var būt viegli, ja jūs dariet sekojošo: virtuvē gatavošanas laikā darbiniet nosūces ventilāciju un, kad vien tas iespējams, uz pannām turiet virsū vākus. Pēc karstas dušas, neaizmirstiet arī nosusināt slapjos logus un virsmas, vai uzstādiet nosūces ventilāciju vannas istabā un darbiniet to, kas ejiet vannā. Visbeidzot, vienkāršs veids kā izvairīties no kondensācijas ir iegādāties mitruma absorbentu. Šī ierīce palīdzēs samazināt pārmērīgo mitrumu jūsu mājās. Tā darbosies vannas istabā, virtuvē un visā mājā un palīdzēs jums samazināt kondensāciju.

Jūs varētu interesēt arī