Skip to Content
Vai jūs zinājāt, ka laika apstākļi var izraisīt mitruma problēmas mājas?

Laika apstākļi var izraisīt paaugstinātu mitrumu jūsu mājas iekšienē.

Arī laika apstākļi ir galvenais faktors, kas izraisa pārmērīgu mitrumu mājās.

Vai jūs zinājāt, ka mitrums ir mēraukla ūdens daudzumam gaisā, ko tas var saturēt? Rezultāts ir tā saucamais relatīvais mitrums. Parasti gaiss augstās temperatūrās var saturēt vairāk mitruma, piemēram, ja relatīvais gaisa mitrums ir 100 %, tas nozīmē, ka gaiss satur tik daudz ūdens, cik tas var saturēt dotajā temperatūrā. Tas nozīmē, ka relatīvais gaisa mitrums ir jutīgs pret izmaiņām laika apstākļos. Lietus, sniegs (īpaši tas, kas ienests mājās ar apģērbu, apaviem vai citiem un kūst) vai mitrs laiks var paaugstināt mitrumu jūsu mājās un izraisīt pārmērīgu mitrumu iekštelpās. Auksts laiks var novest pie kondensācijas uz logiem.

Aukstākā klimatā ideālais mitruma līmenis iekštelpās ir jāsabalansē starp kondensācijas risku un cilvēku komfortu. Kad ir auksts un mitrs, mitrums ir augsts un tas var kondensēties uz aukstām virsmām. Ja augsts mājas mitruma līmenis ir iesprostots un netiek atdalīts, tas var izraisīt pelējuma un citu alergēnu attīstību, kas var bojāt jūsu māju un radīt sekas jūsu veselībai.

Dažreiz augsts mitruma līmenis var tik novērots pat siltās sezonas laikā. Kad līst lietus un temperatūra ārā ir silta vai karsta, tā parasti izžāvēs lietus ūdeni no zemes, veidojot gaisa slāni, kurā ir daudz ūdens tvaika. Šis mitrums paliks piezemes līmenī, līdz vējš to varēs aizpūst prom. Mitrums var iekļūt mājas iekšpusē, izraisot jums sutīgu vai smacīgu sajūtu.

Mitruma absorbents var palīdzēt pret pārmērīgu mitrumu jūsu pagrabstāvā

Tagad, kad jūs zināt kā laika apstākļi ietekmē pārmērīgu mitrumu jūsu mājās, mēs iesakām to samazināt, izmantojot mitruma absorbentu. Aukstākā klimatā, īpaši tad, ja snieg vai līst, mitruma absorbents palīdzēs jums samazināt mitrumu un kondensāciju jūsu mājās. Bet, pat siltākā un sutīgākā klimatā, mitruma absorbents palīdzēs jūsu gaisa kondicionierim un palīdzēs nodrošināt vēsāku un svaigāku vidi.

Jūs varētu interesēt arī