Pārāk liels vai pārāk mazs mitrums var pakļaut jūsu veselību riskam.

Vai mitrums ir veselīgs? Uzziniet.

Mitrums ir nepieciešams, bet kāds mitruma līmenis var tikt uzskatīts par vislabāko?

Mitrums ir ūdens tvaiks gaisā. Vairumā gadījumu tas ir neredzams, bet dažos gadījumos, līdzīgi kā piezemes migla, tas var būt redzams. Tā sekas arī ir redzamas, kā tas ir kondensācijas gadījumā, kad tvaika pārākums gaisā veido sīkus ūdens pilieniņus uz aukstām virsmām. Turklāt, gaiss var saturēt tikai ierobežotu ūdens tvaika daudzumu, un tas ir atkarīgs no gaisa temperatūras. Faktiskais mitruma daudzums gaisā tiek aprakstīts kā relatīvais mitrums procentos, kur pie 0 % mitruma nav vispār un pie 100 % ir maksimālais ūdens tvaika daudzums, ko gaiss var saturēt esošajā temperatūrā. Jo zemāka ir gaisa temperatūra, jo mazāks ir maksimālais ūdens daudzums, ko gaiss var saturēt.

Labs mitruma līmenis svārstās starp 50 un 60 procentiem. Šāda mitruma līmeņa uzturēšana mājās nodrošinās vislabāko komfortu jums un jūsu ģimenei.

Zema mitruma iedarbība uz jūsu veselību un komfortu. Ja mitruma līmenis nokrītas zem 40 %, tas rada sausu vidi. Zemākās temperatūrās zemāks mitrums sausēs jūsu ādu, izraisīs kairinājumu un diskomfortu.  

Augsta mitruma iedarbība uz jūsu veselību. No otras puses, ja mitruma līmenis ir augstāks par 65 %, tas rada mitru vidi. Mitrums tiek iesprostots stūros, un uz logiem uzkrājas kondensāts, kas, iespējams, nopil lejā uz jutīgām virsmām un izraisa to trupēšanu, pelējuma augšanu, baktēriju augšanu un rada citas negatīvas sekas, kas var viegli izplatīties. Piemēram, putekļu ērcītes ir neredzamas, sīciņas radības, kas dzīvo mīkstajās mēbelēs, rāmjos, paklājos un apģērbos, un tās var attīstīties, ja mitruma līmenis ir virs 70 %. Vide ar pelējumu un putekļu ērcītēm var saasināt astmatiskos un alerģiskos simptomus.

Veselīgs klimats liks jums guļamistabā justies komfortablāk, tāpēc rīkojieties, lai kontrolētu mitrumu.

Jums apkārtējai videi ir būtiska loma jūsu ģimenes labklājībā. Ir svarīgi uzturēt labu mitruma līmeni, lai nodrošinātu vislabāko komfortu. Ja esat pārliecināti vai jums ir šaubas, ka ciešat no pārmērīgi augsta mitruma, ļaujiet mitruma absorbentiem jums palīdzēt visu laiku uzturēt vienmērīgu un atsvaidzinošu vidi jūsu mājas iekšpusē.